1958   ATAGÜR, 1958 yılında Metal mobilya üzerine faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur.

1970    Metal mobilya üzerine edindiği tecrübeyle kendini ve vizyonunu geliştirmek üzere Ankara’da üretime devam etmiştir.

1992   Metal mobilya üretimi konusunda edinmiş olduğu deneyim ve bilgisini Ahşap mobilya üretimine taşıyarak ürün portföyünü sürekli genişletmiş ve metal ile ahşabın gücünü birleştirerek önemli mesafeler kaydetmiştir. Müşteri talep ve beklentilerine yönelik ar-ge çalışmaları, ürün portföyünün genişletilmesi ve yeni tasarımla, aralıksız sürdürülmekte olup metal ve ahşap ürünlerde ürün yelpazesini zenginleştirmiştir. Ofis mobilyasında estetik ve zarafetin çizgisini tasarlamayı amaçlamıştır.

2002   İlk ihracat hamlesiyle bugün Fransa başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesine ihracat yapılmaktadır. İhracatta, özellikle Avrupa kalite standartlarını yakalayabilmiş ve bu da stratejik planlar açısından vizyon ve hedeflerine yön veren önemli etkenlerden biri olmuştur.

2008   50 yılı aşkın süredir metal ve ahşap mobilya üretimi konusunda edindiği tecrübesini, iç ve dış piyasaların talebi doğrultusunda daha da geliştirmiş, bu gelişimi ve kalitesini sergilemek üzere Çetin Emeç Bulvarı üzerinde müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek adına ATAGÜR SHOWROOM açılmıştır.

2016   1956 yılından bu yana faaliyet gösteren ATAGÜR, yarım asırı aşan tecrübe ve bilgi birikimiyle, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda gücünü daha da fazla hissettirmek amacıyla küreselleşen dünyamızda yeni bir vizyon ile baştan sonra imajını tazeleyerek son yıllarda yapmış olduğu güçlü yatırımlar ve mobilyaya kattığı esnek tasarım yaklaşımıyla farklılığını çok net bir şekilde ortaya koymaktadır. ATAGÜR, kendine özgün çizgisinden, kalitesinden ve yakından takip ettiği teknolojik gelişmelerden taviz vermeyerek kendi dalındaki sayılı firmalar arasında ön saflarda yer almaktadır.